joi , 25 aprilie 2024
panduriics.ro
Pandurii Târgu Jiu (under 17) – CSU Craiova, scor 4-1, în semifinala Cupei României

Juniorii Clubului Pandurii Târgu Jiu s-au impus în prima semifinală a Cupei României la categoria Under 17 ani şi s-au calificat în finala competiţiei.
Meciul de la Craiova a fost dominat de juniorii clubului Pandurii care s-au impus cu scorul de 4-1 în ciuda faptului că au disputat acest meci în deplasare, în faţa suporterilor echipei gazdă. Partida contând pentru semifinalele Cupei României s-a disputat pe terenul de la Işalniţa, acolo unde juniorii CSU Craiova dispută meciurile de pe teren propriu.
U 17 CV 1
Echipa de juniori a clubului Pandurii, pregătită de antrenorii Constantin Andriucă şi Sorin Vintilescu, a deschis scorul prin golul lui Ionuţ Gruia, care a reluat cu latul de la şapte metri o pasă venită de la Cătălin Copiluşi în minutul ’9. Pandurii şi-au majorat avantajul în minutul 31, prin golul marcat de Gruia, care a reluat cu capul de la şase metri.
Juniorii CSU Craiova au înscris în partea secundă, când Lucian Buzan a a înscris în poarta lui Popescu cu un şut de la 14 metri în minutul 48.
Pandurii au refăcut diferenţa în minutul 62, când Alex Mihai a pus latul de la doi metri la o pasă primită de pe dreapta. La doar două minute Copiluşi a înscris pentru scorul de 1-4, învingându-l pe portarul Vlad Andrei cu un şut din centrul careului.