joi , 28 martie 2024
panduriics.ro

Pandurii Târgu Jiu s-au impus cu scorul de 2-0 în meciul cu CS Mioveni din etapa a patra a Ligii a doua Casa Pariurilor

Pandurii Târgu Jiu – CS Mioveni : 2-0 (0-0)
Stadion: Teren sintetic Târgu Jiu, spectatori 1000
Au marcat> Alexandru Vodă 49′, George Tudoran 87′
Pandurii: M. Cotolan – Konate, R. Gheorghe (`47, Trancă), D. Ciobanu, Brînzan, Vasilescu, Tudoran, D. Pîrvulescu (`82, P. Popescu), Cenaj, Vodă, Blejdea (`64, Nsiah). Antrenor: Adrian Bogoi.
CS Mioveni: Sima – Alexe, Celea, Burnea, Ed. Stoica – R. Lazăr, Mîrzeanu (`75, Năstăsie) – Coşereanu (`57, Rădescu), Al. Popescu (`70, Ivan), Ayza – Val. Balint. Antrenor: Iordan Eftimie.
Arbitru: Omar Cristian Dumitrică (Craiova); Asistenţi: Răzvan Constantin Nistoran (Reşiţa) şi Călin Cimponeriu (Lugoj).

Pandurii Târgu Jiu s-a impus, în meciul din etapa a patra, cu scorul de 2-0 în faţa formaţiei CS Mioveni. În faţa unor tribune aproape pline, foarte mulţi dintre suporteri preferând să stea în picioare la marginea terenului, tinerii jucători de la Pandurii au reuşit un joc bun şi o primă victorie în faţa suporterilor de la Târgu Jiu în actualul sezon.
În prima parte a meciului jocul a fost echilibrat dar după pauză Pandurii au dominat şi au şi marcat de două ori prin Vodă şi Tudoran. În minutul 49, Alexandru Vodă a ridicat tribunele în picioare după un şut spectaculos, la vinclu, mingea atingând bara înainte să intre în poartă. În minutul 87 George Tudoran a avut o execuţie spectaculoasă şi a înscris cu un şut de la 18 metri.

Antrenorul echipei Pandurii, Adrian Bogoi, s-a declarat extrem de mulţumit după victoria echipei sale în faţa CS Mioveni, apreciind reuşitele celor doi elevi ai săi: „O victorie frumoasă, în faţa unui adversar puternic. A fost un meci echilibrat, în care ambele echipe au avut situaţii de gol, dar la final noi suntem cei care ne bucurăm. Am dat două goluri superbe, cred că meritam pe deplin victoria. Toată echipa a contribuit la această victorie şi trebuie felicitată. Avem un lot tânăr, sper să vină din ce în ce mai mulţi suporteri la meciurile echipei noastre”.
În etapa a cincea, sâmbătă, 1 septembrie, Pandurii întâlnesc Daco Getica Bucureşti, fosta Juventus Bucureşti, meciul fiind programat de la ora 11:00.