vineri , 29 martie 2024
panduriics.ro
Pandurii II a pierdut meciul disputat în deplasare în etapa a doua din retur, scor 2-0 pentru CS Ineu

Echipa a doua a clubului Pandurii Târgu Jiu a pierdut meciul din etapa a 17-a a Ligii a treia, disputat în deplasare cu CS Ineu. Gazdele s-au impus cu scorul de 2-0 după un meci pe care formaţia antrenată de Claudiu Mocioi l-a jucat mai bine de o repriză cu un om mai puţin pe teren.
Gazdele au deschis scorul în minutul 18 prin Huţanu iar din minutul 41 Trocan a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben, Pandurii II jucând până la finalul partidei cu doar zece jucători pe teren.
Cu un om mai puţin pe teren Pandurii II a dominat partea a doua a meciului şi a reuşit chiar să înscrie prin Pârvulescu, dar reuşita acestuia a fost anulată de arbitri care au semnalizat o poziţie de ofsaid.
Pandurii au continuat să domine jocul până la finalul partidei dar gazdele au marcat din nou în ultimul minut de joc din penalti. Pârvulescu l-a agăţat în careu pe Hulbăr iar Ciocan a executat penaltiul şi a marcat.
INDEU PANDURII ii

CS Ineu – Pandurii II 2-0 (1-0)
CS Ineu: Mitrea – Zdrențan, Iaroș, Bier, Hulbăr – Clej – Ciocan, Huțanu, Spătaru, Botaș – Mașniță.
Pandurii II: Popescu – Trocan, Celea, Brânzan, Miroiu – Tudor, Pîrcălabu, Dănăricu, Șendroiu – Cocină, Mărgărit.
Au mai jucat: Pârvulescu, Dodoi, David.
Arbitri: Răzvan Necrici – Gheorghe Tarba (ambii din Baia Mare), Tamas Kopriva (Satu Mare).
Observatori FRF: Constantin Făniță (Timișoara), Alexandru Terheș (Oradea)