miercuri , 24 aprilie 2024
panduriics.ro

Pandurii 2 s-a impus clar cu Millenium Giarmata, scor 4-1

Pandurii 2 Târgu Jiu a câştigat primul meci din acest retur, scor 4-1 pe teren propriu (teren care începând din acest retur este cel de la Rovinari) contra formaţiei Millenium Giarmata. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 15 după o fază suspectă de fault în atac dar elevii lui Adrian Bogoi au revenit şi au marcat de două ori până la pauză şi de încă două ori în repriza a doua. Trei dintre aceste reuşite au fost din lovituri de la 11 metri, toate corect acordate. Oaspeţii din Giarmata au avut un jucător eliminat în minutul 40 pentru un fault în postură de ultim apărător la faza primului penalty şi încă unul eliminat în minutul 80 pentru semne obscene arătate spectatorilor. În afara celor 4 goluri marcate, gorjenii au mai ratat o sumedenie de ocazii mari de gol, portarul oaspeţilor evidenţiindu-se la şuturile lui Smrekar, Shamsin sau Cocină. Portarul Pedro Mingote s-a evidenţiat şi el printr-o intervenţie fanastică la scorul de 2-1 în repriza a doua. De remarcat şi revenirea cu gol a mijlocaşului Andrei Şendroiu, la prima partidă după operaţia suferită în ianuarie la genunchi.

Pandurii 2 Târgu Jiu – Millenium Giarmata 4-1 (2-1)
Au marcat: Smrekar (min. 25 şi 40, al doilea din penalty), I. Constantin (min. 80 – penalty), Şendroiu (min. 85 – penalty)
Pandurii 2: Mingote – Trocan, Pitian, Horj, I. Constantin – Militaru, Bîrlan – Shalaj (Trifu, min. 45), Smrekar (Hemidi, min. 76), Cocină (Şendroiu, min. 60) – Shamsin (Dodoi, min. 73)