duminică , 18 august 2019
panduriics.ro

LIVETEXT / Pandurii Târgu Jiu va juca în deplasare, în prima etapă a Ligii a doua Casa Pariurilor, cu Turris Turnu Măgurele

La sediul FRF se stabilește programul etapelor în noul sezon al Ligii 2 Casa Pariurilor.
Tragerea la sorți a început la ora 12:00, cu stabilirea numerelor echipelor care joacă pe același teren.
PUTEȚI URMĂRI AICI TRAGEREA LA SORȚI:

Componența Ligii 2 Casa Pariurilor, ediția 2019-2020, este următoarea:

Dunărea Călăraşi
Concordia Chiajna
FC Universitatea Cluj
FC Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov
Fotbal Club Argeş
Luceafărul Oradea
Metaloglobus Bucureşti
CS Mioveni
ASU Politehnica Timișoara
Daco-Getica Bucureşti
Ripensia Timișoara
AFC UTA Arad
ASSCS Farul Constanţa
Pandurii Lignitul Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău
Fotbal Club Rapid
Turris-Oltul Turnu Măgurele
CSM Reșița
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc

În urma tragerii la sorţi, echipelor le-au fost repartizate următoarele numere:
Metaloglobus Bucureşti – 9
Daco-Getica Bucureşti – 19 (i s-a atribuit din oficiu)
Ripensia Timişoara – 14 (a solicitat să joace în deplasare)
ASU Politehnica Timişoara – 4 (din oficiu, joacă acasă)
FC Argeş – 7
CS Mioveni – 17 (din oficiu, joacă în deplasare)
SCM Gloria Buzău – 8 (acasă, fiind nou-promovată)
Rapid Bucureşti – 1 (acasă, fiind nou-promovată)
Turris-Oltul Turnu Măgurele – 3 (acasă, fiind nou-promovată)
CSM Reşiţa – 5 (acasă, fiind nou-promovată)
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – 13 (a solicitat să joace în deplasare)
Universitatea Cluj – 16 (a solicitat să joace în deplasare)
Petrolul Ploieşti – 12 (a solicitat să joace în deplasare)
SSC Farul Constanţa – 20 (a solicitat să joace în deplasare)
UTA Arad – 10 (a solicitat să joace acasă)
Concordia Chiajna – 2 (a solicitat să joace acasă)
Dunărea Călăraşi – 11
Sportul Snagov – 15
Luceafărul Oradea – 6
Pandurii Târgu Jiu – 18

TURUL CAMPIONATULUI

Etapa 1 – 03 august 2019

Rapid Bucureşti – SSC Farul Constanţa
Concordia Chiajna – Daco-Getica Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni
CSM Reşiţa – Universitatea Cluj
Luceafărul Oradea – Sportul Snagov
FC Argeş – Ripensia Timişoara
SCM Gloria Buzău – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucureşti – Petrolul Ploieşti
UTA Arad – Dunărea Călăraşi

Etapa a 2-a – 10 august 2019

SSC Farul Constanţa – Dunărea Călăraşi
Petrolul Ploieşti – UTA Arad
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metaloglobus Bucureşti
Ripensia Timişoara – SCM Gloria Buzău
Sportul Snagov – FC Argeş
Universitatea Cluj – Luceafărul Oradea
CS Mioveni – CSM Reşiţa
Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara
Daco-Getica Bucureşti – Turris-Oltul Turnu Măgurele
Rapid Bucureşti – Concordia Chiajna

Etapa a 3-a – 17 august 2019

Concordia Chiajna – SSC Farul Constanţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele – Rapid Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara – Daco-Getica Bucureşti
CSM Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu
Luceafărul Oradea – CS Mioveni
FC Argeş – Universitatea Cluj
SCM Gloria Buzău – Sportul Snagov
Metaloglobus Bucureşti – Ripensia Timişoara
UTA Arad – FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Dunărea Călăraşi – Petrolul Ploieşti

Etapa a 4-a – 24 august 2019

SSC Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc – Dunărea Călăraşi
Ripensia Timişoara – UTA Arad
Sportul Snagov – Metaloglobus Bucureşti
Universitatea Cluj – SCM Gloria Buzău
CS Mioveni – FC Argeş
Pandurii Târgu Jiu – Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti – CSM Reşiţa
Rapid Bucureşti – ASU Politehnica Timişoara
Concordia Chiajna – Turris-Oltul Turnu Măgurele

Etapa a 5-a – 31 august 2019

Turris-Oltul Turnu Măgurele-SSC Farul Constanţa
ASU Politehnica Timişoara-Concordia Chiajna
CSM Reşiţa-Rapid Bucureşti
Luceafărul Oradea-Daco-Getica Bucureşti
FC Argeş-Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău-CS Mioveni
Metaloglobus Bucureşti-Universitatea Cluj
UTA Arad-Sportul Snagov
Dunărea Călăraşi-Ripensia Timişoara
Petrolul Ploieşti-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a – 07 septembrie 2019

SSC Farul Constanţa-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Ripensia Timişoara-Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov-Dunărea Călăraşi
Universitatea Cluj-UTA Arad
CS Mioveni-Metaloglobus Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu-SCM Gloria Buzău
Daco-Getica Bucureşti-FC Argeş
Rapid Bucureşti-Luceafărul Oradea
Concordia Chiajna-CSM Reşiţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele-ASU Politehnica Timişoara

Etapa a 7-a – 14 septembrie 2019

ASU Politehnica Timişoara-SSC Farul Constanţa
CSM Reşiţa-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Luceafărul Oradea-Concordia Chiajna
FC Argeş-Rapid Bucureşti
SCM Gloria Buzău-Daco-Getica Bucureşti
Metaloglobus Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad-CS Mioveni
Dunărea Călăraşi-Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti-Sportul Snagov
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Ripensia Timişoara

Etapa a 8-a – 21 septembrie 2019

SSC Farul Constanţa-Ripensia Timişoara
Sportul Snagov-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Universitatea Cluj-Petrolul Ploieşti
CS Mioveni-Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu-UTA Arad
Daco-Getica Bucureşti-Metaloglobus Bucureşti
Rapid Bucureşti-SCM Gloria Buzău
Concordia Chiajna-FC Argeş
Turris-Oltul Turnu Măgurele-Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara-CSM Reşiţa

Etapa a 9-a – 28 septembrie 2019

CSM Reşiţa-SSC Farul Constanţa
Luceafărul Oradea-ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş-Turris-Oltul Turnu Măgurele
SCM Gloria Buzău-Concordia Chiajna
Metaloglobus Bucureşti-Rapid Bucureşti
UTA Arad-Daco-Getica Bucureşti
Dunărea Călăraşi-Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploieşti-CS Mioveni
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Universitatea Cluj
Ripensia Timişoara-Sportul Snagov

Etapa a 10-a – 05 octombrie 2019

SSC Farul Constanţa-Sportul Snagov
Universitatea Cluj-Ripensia Timişoara
CS Mioveni-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Pandurii Târgu Jiu-Petrolul Ploieşti
Daco-Getica Bucureşti-Dunărea Călăraşi
Rapid Bucureşti-UTA Arad
Concordia Chiajna-Metaloglobus Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele-SCM Gloria Buzău
ASU Politehnica Timişoara-FC Argeş
CSM Reşiţa-Luceafărul Oradea

Etapa a 11-a – 12 octombrie 2019

Luceafărul Oradea-SSC Farul Constanţa
FC Argeş-CSM Reşiţa
SCM Gloria Buzău-ASU Politehnica Timişoara
Metaloglobus Bucureşti-Turris-Oltul Turnu Măgurele
UTA Arad-Concordia Chiajna
Dunărea Călăraşi-Rapid Bucureşti
Petrolul Ploieşti-Daco-Getica Bucureşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara-CS Mioveni
Sportul Snagov-Universitatea Cluj

Etapa a 12-a – 16 octombrie 2019 (intermediară)

SSC Farul Constanţa-Universitatea Cluj
CS Mioveni-Sportul Snagov
Pandurii Târgu Jiu-Ripensia Timişoara
Daco-Getica Bucureşti-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Rapid Bucureşti-Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna-Dunărea Călăraşi
Turris-Oltul Turnu Măgurele-UTA Arad
ASU Politehnica Timişoara-Metaloglobus Bucureşti
CSM Reşiţa-SCM Gloria Buzău
Luceafărul Oradea-FC Argeş

Etapa a 13-a – 19 octombrie 2019

FC Argeş-SSC Farul Constanţa
SCM Gloria Buzău-Luceafărul Oradea
Metaloglobus Bucureşti-CSM Reşiţa
UTA Arad-ASU Politehnica Timişoara
Dunărea Călăraşi-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Petrolul Ploieşti-Concordia Chiajna
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Rapid Bucureşti
Ripensia Timişoara-Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov-Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj-CS Mioveni

Etapa a 14-a – 26 octombrie 2019

SSC Farul Constanţa-CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti-Sportul Snagov
Rapid Bucureşti-Ripensia Timişoara
Concordia Chiajna-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Turris-Oltul Turnu Măgurele-Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara-Dunărea Călăraşi
CSM Reşiţa-UTA Arad
Luceafărul Oradea-Metaloglobus Bucureşti
FC Argeş-SCM Gloria Buzău

Etapa a 15-a – 02 noiembrie 2019

SCM Gloria Buzău-SSC Farul Constanţa
Metaloglobus Bucureşti-FC Argeş
UTA Arad-Luceafărul Oradea
Dunărea Călăraşi-CSM Reşiţa
Petrolul Ploieşti-ASU Politehnica Timişoara
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Ripensia Timişoara-Concordia Chiajna
Sportul Snagov-Rapid Bucureşti
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucureşti
CS Mioveni-Pandurii Târgu Jiu

Etapa a 16-a – 09 noiembrie 2019

SSC Farul Constanţa-Pandurii Târgu Jiu
Daco-Getica Bucureşti-CS Mioveni
Rapid Bucureşti-Universitatea Cluj
Concordia Chiajna-Sportul Snagov
Turris-Oltul Turnu Măgurele-Ripensia Timişoara
ASU Politehnica Timişoara-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Reşiţa-Petrolul Ploieşti
Luceafărul Oradea-Dunărea Călăraşi
FC Argeş-UTA Arad
SCM Gloria Buzău-Metaloglobus Bucureşti

Etapa a 17-a – 13 noiembrie 2019 (intermediară)

Metaloglobus Bucureşti-SSC Farul Constanţa
UTA Arad-SCM Gloria Buzău
Dunărea Călăraşi-FC Argeş
Petrolul Ploieşti-Luceafărul Oradea
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-CSM Reşiţa
Ripensia Timişoara-ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Universitatea Cluj-Concordia Chiajna
CS Mioveni-Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu-Daco-Getica Bucureşti

Etapa a 18-a – 16 noiembrie 2019

SSC Farul Constanţa-Daco-Getica Bucureşti
Rapid Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna-CS Mioveni
Turris-Oltul Turnu Măgurele-Universitatea Cluj
ASU Politehnica Timişoara-Sportul Snagov
CSM Reşiţa-Ripensia Timişoara
Luceafărul Oradea-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
FC Argeş-Petrolul Ploieşti
SCM Gloria Buzău-Dunărea Călăraşi
Metaloglobus Bucureşti-UTA Arad

Etapa a 19-a – 23 noiembrie 2019

UTA Arad-SSC Farul Constanţa
Dunărea Călăraşi-Metaloglobus Bucureşti
Petrolul Ploieşti-SCM Gloria Buzău
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-FC Argeş
Ripensia Timişoara-Luceafărul Oradea
Sportul Snagov-CSM Reşiţa
Universitatea Cluj-ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Pandurii Târgu Jiu-Concordia Chiajna
Daco-Getica Bucureşti-Rapid Bucureşti

RETURUL CAMPIONATULUI

Etapa a 20-a – 30 noiembrie 2019
Etapa a 21-a – 07 decembrie 2019
Etapa a 22-a – 22 februarie 2020
Etapa a 23-a – 29 februarie 2020
Etapa a 24-a – 07 martie 2020
Etapa a 25-a – 14 martie 2020
Etapa a 26-a – 21 martie 2020
Etapa a 27-a – 29 martie 2020
Etapa a 28-a – 04 aprilie 2020
Etapa a 29-a – 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 30-a – 11 aprilie 2020
Etapa a 31-a – 17 aprilie 2020
Etapa a 32-a – 25 aprilie 2020
Etapa a 33-a – 02 mai 2020
Etapa a 34-a – 09 mai 2020
Etapa a 35-a – 13 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 36-a – 16 mai 2020
Etapa a 37-a – 23 mai 2020
Etapa a 38-a – 30 mai 2020

Du-te sus

Acest site foloseste cookie-uri. Prin continuarea navigarii sunteti de acord cu modul de utilizare a acestor informatii si cu politica de utilizare a cookie-urilor. Afla detalii aici.

Politica de utilizare a Cookie-urilor

Cookie-urile sunt fișiere mici de text care sunt stocate pe computer, tabletă sau telefon mobil atunci când vizitezi un website. Cookies sunt standard industrial si sunt folosite de cele mai multe site-uri, inclusiv de cele administrate de noi, usurand accesul permament al unui utilizator la un site. Aceasta tehnologie ne permite sa adaptam siteul la nevoile dvs. Daca nu doriti informatii colectate prin utilizarea de Cookies, exista in multe browsere un procedeu simplu care va permite sa respingeti sau sa acceptati caracteristicile/functiile Cookies. Dar va rugam sa retineti ca Cookies ar putea fi necesare pentru a va putea furniza anumite facilitati ale serviciilor noastre online.

Google Analytics este instrumentul de analiză care ajută proprietarii de site-uri și de aplicații să înțeleagă cum interacționează vizitatorii cu proprietățile lor. Google Analytics poate folosi un set de cookie-uri pentru a culege informații și pentru a raporta date statistice privind utilizarea site-ului, fără a trimite la Google date care identifică vizitatorii.

„euCookie” este un cookie prin care retinem daca utilizatorul a acceptat modul de utilizare al cookie-urilor.

panduriics.ro foloseste cod pentru monitorizarea traficului oferit de trafic.ro.

Puteti evita cookie-urile schimband setarile browser-ului dumneavoastra. De asemenea puteti sterge cookie-urile existente. Va rugam sa cititi in sectiunea “ajutor “ a browserului cum sa procedati pentru a afla mai multe despre cookies, inclusiv cum sa vedeti setarile acestora si modul de a le gestiona si a le sterge.

Închide