LIVE TEXT / PANDURII TÂRGU JIU – METALOGLOBUS BUCUREŞTI , SCOR 1-0

Pandurii Tg. Jiu – Metaloglobus 1-0
Stadion „Minerul“ (Motru), spectatori: 200.
A marcat: Bogdan Dărăricu ‘25.
Pandurii: Stanca – Băjan, Turda, Celea, Al. Vasilescu – Raiciu, Brînzan, Şut – B. Lemac (‘83, D. Pîrvulescu), Dănăricu (‘60, Cr. Munteanu), C. Ionică (‘88, Tudoran). Antrenor: Adrian Bogoi.
Metaloglobus: R. Geantă – Agache, Mitroi, Caramalău, Sava (‘80, Asanache) – Ispir, Şt. Stângă, Şt. Niculae, Ghenovici (‘46, I. Roşu), Dincă (‘55, Bilciurescu) – Voican. Antrenor: Alin Chiţa.
Cartonașe galbene: Șut ‘25, Raiciu ‘90.
Au arbitrat: Dorin Petru Voina – Marian Truţă, Alexandru Mihăilă.

►Min 90+4 Final. După ce s-a apărat întreaga repriza secundă, Pandurii a izbutit prima victorie a sezonului pe teren propriu, la Motru

►Min 90 Raiciu primeşte galben pentru tragere de timp. De la margine se arată 4 minute de prelungire

►Min 88 Iese Ionică şi intră Tudoran

►Min 83 Iese Lemac, intra Pîrvulescu

►Min 80 Iese Sava şi intră Asanache

►Min 60 Prima schimbare la Pandurii. Iese atacantul Dănăricu şi intră fundaşul Munteanu. Antrenorul Adrian Bogoi încearcă să conserve rezultatul din prima repriză

►Min 57 Cea mai mare ocazie a jocului îi aparţine lui Iulian Roşu, al cărui şut, din 9 metri, este respins în corner de Stanca

►Min 55 Iese Dincă, intră Bilciurescu

►Min 52 Şutul nou-intratului Iulian Roşu este reţinut, în doi timp, de portarul Răzvan Stanca

►Min 46 Iese Ghenovici şi intră Iulian Roşu

►Deszăpezit ieri, gazonul stadionului din motru a rezistat jocului din prima repr

►Min 43 Adrian Şut primeşte cartonaşe galben pentru un fault dur asupra lui Agache

►Min 25 1-0 Incursiunea lui Cosmin Ionică, de pe partea stângă de atac, este finalizată în gol de Bogdan Dănăricu cu un şut din 12 metri

►La meciul de la Motru asista 150 de spectatori

►Min 19 Balonul reluat, din unghi, de Şut este respins în corner de Agache

PANDURII TÂRGU JIU – METALOGLOBUS BUCUREŞTI 1-0
Stadion: Minerul (Motru – Gorj);
Arbitru: Dorin Petru Voina (Reşiţa); Asistenţi: Marian Truţă (Băbeni) şi Alexandru Mihăilă (Râmnicu Vâlcea).
Pandurii: R. Stanca (cpt.) – Băjan, Turda, Celea, Al. Vasilescu – Raiciu, Brînzan, Şut – B. Lemac, Dănăricu, C. Ionică
Rezerve: D. Popescu – Cenaj, Tudoran, Vodă, D. Pîrvulescu, Cr. Munteanu. Antrenor: Adrian Bogoi
Metaloglobus: Rob. Geantă – Agache, Mitroi, Caramalău, Sava – C-tin Ispir, Şt. Stângă (cpt.), Şt. Niculae, Ghenovici, Dincă – Voican
Rezerve: Burci – Asanache, Ant. Popa, Bilciurescu, Vl. Vlad, Potecea, I. Roşu.Antrenor: Alin Chiţa