sâmbătă , 27 aprilie 2024
panduriics.ro

LIVE TEXT / FC Viitorul – Pandurii Târgu Jiu

Final meci Min. 90: fara minute de prelungire, Kovacs fluiera finalul meciului
Min. 90: ocazie Pandurii ! Eric însira câtiva adversari în careu dar trage în cele din urma în plasa laterala
Min. 89: Elton trage putin alaturi din afara careului
Min. 87: RATARE IMENSA PANDURII ! Shalaj ramâne singur cu Albut dar trage alaturi dintr-o pozitie ideala de gol !
Gol Min. 82: 4-0. Gol superb marcat din interiorul careului, marcator Benzar
Min. 81: Gliwa retine sutul lui Marin
Schimbare Min. 73: ultima schimbare si la Pandurii, a iesit Anton si a intrat Elton da Silva
Info: Viitorul nu a jucat cine stie ce în aceasta dupa amiaza dar prestatia pandurilor a fost una cu mult sub orice asteptari, mai ales dupa rezultatele din ultima vreme
Min. 69 Gol : 3-0. Viitorul marcheaza din nou prin Târu dupa o pasa venita de la Nicolita
Min. 68: Gliwa respinge spectaculos în corner sutul de la mare distanta al lui Benzar
Schimbare Min. 65: ultima modificare operata de Hagi, iese Mitrita si intra Florin Tanase
Gol Min. 62: 2-0. Gafa de proportii în apararea pandurilor, Momcilovic îi pune mingea pe tava lui Benzar, acesta ramâne singur cu Gliwa, trage initial în portar dar apoi mingea îi revine si o trimite în poarta
Pintilii a trecut fundas în locul lui Cordos
Schimbare Min. 62: Pandurii forteaza cu Eric de Oliveira în locul lui Cordos
Schimbare Min. 61 la Viitorul iese Manea si intra Hodorogea
Min. 60: Shalaj are o sansa buna de gol dar trage în blocaj
Min. 58: Mitrita suteaza direct în bratele lui Gliwa dupa un contraatac al gazdelor
Schimbare Min. 55: la gazde iese Nedelcu si intra Marin
Cartonas Galben Min. 55: galben pentru Nedelcu
Min. 53: OCAZIE IMENSA VIITORUL ! Henrique îl ia la tinta pe Gliwa din numai 6 metri la o faza clara de 2-0 !
Min. 53 Schimbare Prima schimbare la Pandurii, iese Roman si intra Matulevicius
inceput Repriza a Doua Min. 46: Istvan Kovacs fluiera startul reprizei a doua, una în care pandurii vor încerca cel putin egalarea
La pauza, FC Viitorul conduce Pandurii Târgu Jiu cu scorul de 1-0 dupa golul marcat de Bogdan Mitrea din penalty în minutul 3