vineri , 26 aprilie 2024
panduriics.ro

Comentariu LIVETEXT / U Cluj – Pandurii Târgu Jiu

Min. 90+5: U Cluj câştigă nemeritat cu Pandurii, scor 1-0 şi merge în semifinalele Cupei României
Min. 90+2: Nicoară iroseşte posesia prea uşor
Min. 90: 5 minute de prelungire indicate de la margine, Balaj a ţinut cont de tragerile de timp ale gazdelor
Min. 88: Nistor trage cu stângul de la 20 metri dar mingea se duce inofensiv pe lângă poartă
Cartonas Galben Min. 85: galben pentru Viveiros pentru ţinere
Schimbare Min. 84: ultima schimbare şi la Pandurii, iese Răduţ care acuză crampe musculare şi intră Predescu
Schimbare Min. 82: ultima modificare la gazde, iese Gravenberch şi intră Viveiros
Min. 82: Lemnaru ratează incredibil din numai 3 metri singur cu Gliwa. Ocazie uriaşă de gol !
Scor mincinos indicat în aceste momente de tabela de pe Cluj Arena. Pandurii au ratat marile ocazii ale meciului în timp ce gazdele au înscris printr-un şut spectaculos, unul din puţinele şuturi ale lor în acest meci
Min. 78: prea multă sportivitate din partea lui Anton care dă mingea afară la încă o lovitură imaginară invocată de gazde. U Cluj trage de timp aproape ruşinos în aceste momente
Schimbare Min. 72: dublă schimbare la Pandurii, ies Shalaj şi Buleică şi intră Shamsin şi Nicoară
Schimbare Min. 70: la gazde iese Cristocea şi intră A. Lungu
Min. 70: Răduţ trage puternic de la 20 de metri, Panagopoulus reţine în doi timpi
Min. 68: gazdele trag de timp în mod grosolan
Min. 65: Anton execută o lovitură liberă direct pe poartă, dar şi direct îm braţele portarului advers
Cartonas Galben Min. 62: galben pentru Momcilovic, Balaj consideră că a simulat în careu
Gol Min. 55: 1-0 pentru U Cluj. Cristocea i-a pasat în careu lui Ceppelini iar şutul acestuia din voleu s-a oprit în plasa porţii lui Gliwa. Şut extrem de frumos
Schimbare la pauză la gazde a ieşit Stojanovic şi a intrat Ceppelini
inceput Repriza a Doua Min. 46: a început repriza a doua
final Prima Repriza Min. 45: Cristocea trage pe lângă poartă la ultima fază a primei reprize, 0-0 la pauză între U Cluj şi Pandurii
Min. 43: Momcilovic centrează pentru Shalaj, elveţianul reia alături de poarta adversă
Min. 40: ocazie mare Pandurii ! Buleică centrează pentru Roman care reia cu o lovitură de cap foarte aproape de poarta lui U
Min. 37: Roman se încurcă de un fundaş advers la o fază foarte promiţătoare
Min. 30: Lemnaru trage peste poartă din lovitură liberă de la 18 metri
Min. 26: Gliwa respinge greu în corner lovitura liberă a lui Costin
Min. 24: ocazie Pandurii ! Răduţ trage din afara careului din poziţie favorabilă, pe lângă poartă însă
Min. 20: ocazie Pandurii ! Roman reia cu capul peste poarta celor de la U
Min. 18: Răduţ trage din prima de la 30 de metri, puţin alături
Min. 17: Balaj se dictează fault în atac la o fază la care a părut mai degrabă penalty la Mihai Roman
Min. 15: Două ocazii mari în contul pandurilor, niciuna în dreptul gazdelor
Min. 11: bară Pandurii ! Roman reia cu capul după un corner, mingea loveşte transversala celor de la U !
Min. 10: ocazie Pandurii ! Nistor prinde un şut bun de la 22 de metri, mingea e respinsă de la vinclu în corner de Panagopoulus
Min. 7: primul şut al pandurilor îi aparţine lui Shalaj, şut blocat de apărarea adversă
Petre Grigoraş merge în acest meci pe mâna portarului polonez Michal Gliwa după cele 3 goluri primite de Stanca la Iaşi
Anton şi Elton şi-au ispăşit o etapă de suspendare în partida de la Iaşi pentru cumul de cartonaşe iar acum sunt din nou printre titulari
Mihai Răduţ revine printre titulari pentru prima oară de la meciul cu Oţelul de pe teren propriu de la finele lunii septembrie
Absenţi Pandurii: Mevlja şi Christou (accidentaţi)
Inceput de joc Min. 1: Cristi Balaj a fluierat începutul partidei
Pandurii: Gliwa – Unguruşan, Erico, Elton, Momcilovic – Nistor, Anton, Răduţ – Buleică, M. Roman, Shalaj
Echipele de start: U Cluj: Panagopoulus – P. Jovanovic, Skvorc, Ninu, Bambara – R. Costin – Mengolo, Cristocea, S. Stojanovic, Gravenberch – Lemnaru
U Cluj şi Pandurii Târgu Jiu se duelează în această seară pentru un loc în semifinalele Cupei României pe Cluj Arena