marți , 19 martie 2024
panduriics.ro

Comentariu LIVETEXT Cupa României / Oţelul Galaţi – Pandurii Târgu Jiu

Final meci Min. 120+1: final de meci ! O partidă extraordinară încheiată cu bine pentru Pandurii care câştigă cu 3-2 şi se califică în sferturile Cupei României !
Min. 119: încă o bară Pandurii ! Nistor şutează de la 20 de metri, mingea loveşte iarăşi bara transversală a lui Hotoboc, pentru a treia oară în această partidă !
Cartonas Galben Min. 116: galben pentru Mişelăricu, venit cam târziu având în vedere câte faulturi a comis fundaşul gălăţenilor
Min. 113> lovitură liberă executată de Cernat peste poarta lui Gliwa
Min. 105+2: final de primă repriză a prelungirilor, Pandurii conduce la Galaţi cu scorul de 3-2
Min. 102: ocazie mare Pandurii ! Iorga primeşte o pasă fanstastică pe culoar dar e deposedat în momentul şutului din poziţie de unu la unu cu Hotoboc
Info: fraţii gemeni brazilieni, Elton şi Erico da Silva sunt decisivi pentru Pandurii în acest moment. Golurile lor duc momentan Pandurii în sferturile Cupei României
Gol Min. 93: GOOOOOOOOOOL PANDURII !!!! 3-2 pentru echipa noastră, răsturnare fantastică de scor ! Fratele geamăn al lui Erico, Elton da Silva marchează cu o lovitură imperială de cap după un corner excelent executat
Min. 93: corner pentru Pandurii
Min. 90+3: finalul timpului regulamentar, scorul este egal 2-2, meciul intră în prelungiri, două reprize a câte 15 minute
Min. 90+3: Erico marchează pentru 2-3 dar e în ofsaid mare la şutul iniţial al lui Nistor
Min. 90+2: ocazie mare Oţelul ! O fază de contraatac a gălăţenilor e finalizată cu un şut slab al lui Cernat, şut prins uşor de Gliwa. Final fantastic de meci !
Min. 90: ocazie Pandurii ! Predescu e aproape de un gol dramatic al victoriei dar şutul său e deviat peste poarta lui Hotoboc
Min. 89: ocazie Oţelul ! Gălăţenii revin în atac iar Brigido reia puţin alături de poarta lui Gliwa
Gol Min. 88: GOOOOOOOOOL PANDURIIIIIIII !!!!!!! În sfârşit echipa noastră egalează ! Nistor pasează pentru Shalaj, acesta centrează ideal pentru Erico iar fundaşul brazilian reuşeşte să readucă egalitatea pe tabelă ! Absolut meritat !
Min. 85: ce ocazie Pandurii !!!!!! Nistor prinde un şut fantastic de la 30 de metri, mingea loveşte transversală şi cade în faţa liniei porţii lui Hotoboc ! Ce ghinion au pandurii la Galaţi, a doua bară transversală din acest meci !
Min. 85: ocazie mare Oţelul ! Dan Popescu centrează pentru Emil Jula iar înaltul atacant al gazdelor reia puţin pe lângă poartă
Schimbare Min. 79: ultima schimbare de la gazde, iese Popa şi intră Cucu
Min. 74: Shalaj trage de la 20 de metri, Hotoboc prinde uşor
Min. 73: ocazie Oţelul ! Brigido profită de o gafă din apărarea pandurilor dar trage telefonat şi Gliwa prinde sigur
Schimbare Min. 69: ultima modificare operată de Grigoraş, iese Buleică şi intră Iorga
Schimbare Min. 67: a doua schimbare şi la Oţelul, iese Cristea şi intră Jula
Min. 65: Nistor trage cu stângul de la marginea careului, mingea e deviată în corner
Schimbare Min. 64: a doua schimbare la Pandurii, iese Răduţ şi intră Shamsin
Min. 63: ocazie Oţelul ! I. Popa şutează puternic la poartă, Gliwa respinge cu dificultate
Min. 62: Florin Cernat îşi încearcă şutul de la distanţă, fără emoţii pentru Gliwa însă
Min. 61: şansă imensă Pandurii !!! Predescu trage extraordinar de la 30 de metri, migea loveşte bara transversală şi se duce peste poartă! Pandurii au ghinion
Schimbare Min. 58: prima schimbare la Pandurii, iese Nicoară şi intră Shalaj
Min. 58: ocazie mare Oţelul, Gliwa respinge în corner dar se semnalizase ofsaid oricum
Schimbare Min. 57: iese Grădinaru şi intră Mauricio Brigido
Min. 55: ocazie mare Pandurii !!! Predescu trage de la marginea careului, Hotoboc respinge în sus iar mingea se duce în cele din urmă în corner
Min. 51: ocazie Pandurii ! Nistor încearcă un şut din afara careului, Hotoboc prinde uşor
Min. 48: şut Unguruşan de la 30 de metri peste poarta lui Hotoboc
Cartonas Galben Min. 47: galben pentru Grădinaru
inceput Repriza a Doua Min. 46: a început repriza a doua
final Prima Repriza Min. 45: pauză la Galaţi, 2-1 pentru Oţelul, au marcat I. Popa şi C. Cristea pentru gazde respectiv C. Predescu pentru Pandurii
Gol Min. 41: Gol Oţelul ! 2-1 după o fază prelungită de atac a gazdelor, o centrare ideală a lui Dan Popescu şi o reluare excelentă cu capul a lui C. Cristea
Min. 35: ocazie importantă Pandurii ! Predescu se descurcă excelent între 3 fundaşi gălăţeni, îi pasează pe culoar lui Buleică dar şutul şeptarului nostru cu stângul trece puţin alături de buturile lui Hotoboc
Info: Răduţ revine în echipa noastră după ce a ratat ultimele 3 meciuri oficiale din cauza unei accidentări suferită la antrenamente
Min. 29: ofsaid la Mihai Răduţ la o fază periculoasă de atac a echipei noastre
Min. 27: ocazie Pandurii ! Nicoară recuperează o minge, îi pasează lui Predescu dar marcatorul echipei noastre ratează de puţin ţinta
Min. 25: ocazie Oţelul ! Cernat trage periculos mingea e deviată în corner
Info: început electrizant de meci ! Oţelul şi Pandurii joacă la victorie iar asta creează o bună propagandă fotbalului
Min. 14: ocazie Oţelul ! Cernat trage de la 24 de metri iar Gliwa respinge greu în corner
Gol Min. 13: 1-1 ! GOOOOOL Pandurii !!! Echipa noastră egalează imediat prun Cornel Predescu, mijlocaşul reuşind un şut excelent din afara careului prin care îl bate pe Hotoboc
Min. 12: şut Răduţ de la 25 de metri prins uşor de Hotoboc
Gol Min. 11: Gol Oţelul, 1-0. Iulian Popa prinde o scăriţă fantastică de la 25 de metri şi deschide scorul în această partidă
Info: Pandurii nu pot miza în această partidă pe Mihai Roman, suspendat şi pe Deivydas Matulevicius, accidentat
Oţelul: Hotoboc – Murgoci, Leca, Mișelăricu, Popescu – Karlik, Tavares – Grădinaru, Cernat, I.Popa – C. Cristea
Pandurii încep în următoarea formulă: Gliwa – Unguruşan, Erico, Elton, Momcilovic – Anton, Nistor, C. Predescu – Buleică, Răduţ, Nicoară
Bun găsit pe pagina oficială a pandurilor pentru comentariul live al meciului dintre Oţelul Galaţi şi Pandurii Târgu Jiu, meci contând pentru faza optimilor de finală din Cupa României