Comentariu LIVE TEXT / Pandurii Târgu Jiu – Dinamo Bucureşti, 3-2 FINAL

Final meci Min. 90+4: final de meci, 3-2 pentru Pandurii !
Min. 90: 4 minute de prelungire aratate de la margine
Schimbare Min. 89: ultima schimbare si la Pandurii, iese Roman si intra Eric de Oliveira
Cartonas Rosu Min. 89: al doilea galben pentru Grigore care este eliminat de Tudor !
Cartonas Galben Min. 85: galben si pentru Vali Lazar
Cartonas Galben Min. 83: galben pentru Nicolae Grigore
Schimbare Min. 81: ultima schimbare la Dinamo, a iesit Matei si a intrat Vali Lazar
Info: golul lui Nistor a venit ca urmare a unei incursiuni excelente a lui Anton si o pasa perfecta pentru decarul pandurilor care l-a lobat elegant pe Naumovski
Gol Min. 80: GOOOOOOOOOOOOOL PANDURII !!! GOOOOL NISTOR !!! 3-2 PANDURII !
Min. 78: BARA PANDURII ! Mrzljak centreaza din banda dreapta iar mingea cade pe trasversala lui Naumovski si iese afara !
Min. 77: Radut, sut alaturi din careu
Cartonas Galben Min. 70: Alexe vede si el galben pentru proteste
Cartonas Galben Min. 70: galben si pentru Mrzljak pentru un fault dur la Alexe
Info: Mrzljak trece fundas dreapta iar Elton mijlocas central
Schimbare Min. 66: Sandru acuza crampe la primul meci din acest sezon de Liga 1 si este înlocuit cu Elton
Info: cel mai bun pandur din acest meci, Sandru, este accidentat si va fi înlocuit imediat cu Elton
Schimbare Min. 65: a doua schimbare la Dinamo, iese Grozav si intra Gavrila
Min. 63: OCAZIE PANDURII ! Roman întoarce mingea pentru Nistor dar sutul acestuia cu stângul este complet ratat si se duce aproape de steagul de la colt
Min. 60: OCAZIE DINAMO ! Contraatac fulger al oaspetilor finalizat cu un trasor de la 25 de metri al lui Cristescu, putin peste poarta !
Cartonas Galben Min. 59: galben pentru Momcilovic
Schimbare Min. 58: prima modificare si la Dinamo, iese Niculae si intra Bilinski
Min. 56: sub impulsul momentului bun, Pandurii pune presiune tot mai mare pe poarta dinamovistilor
Info: debut de senzatie pentru Sandru în Liga 1 cu centrare de gol la reusita lui Nicoara si gol din lovitura libera
Schimbare Min. 55: prima schimbare la Pandurii, iese Nicoara si intra Shalaj
Gol Min. 55: GOOOOL PANDURII !!! 2-2 ! Fantastic sutul lui Sandru din lovitura libera directa de la 25 metri, mingea loveste transevrsala si intra în poarta !
Info: pe sutul lui Mrzljak scria 2-2 dar mingea nu a fost plasta suficient pentru a-l bate pe Naumovski
Min. 51: OCAZIE URIASA PANDURII ! Combinatie de pase de efect între Mrlzjak si Radut cu croatul la finalizare, dar sutul din pozitie centrala e respins acrobatic de Naumovski
Info: Pandurii pare sa aiba puterea de a întoarce rezultatul dar trebuie sa-si concretizeze ocaziile ivite
inceput Repriza a Doua Min. 46: Tudor fluiera startul reprizei a doua de la scorul de 1-2
final Prima Repriza Min. 45: pauza la Târgu Jiu, scor 1-2 dupa o prima repriza extrem de atractiva, în special pentru fanii neutri
Min. 45: OCAZIE IMENSA PANDURII !!! Putea fi 2-2 chiar înainte de pauza, Radut a reluat din interiorul careului, mingea se îndrepta spre gol dar Serginho a blocat-o în ultimul moment iar aceasta s-a dus iar în bratele lui Naumovski !
Min. 34: Nistor mai încearca un sut din afara careului, mingea se duce însa tot pe lânga poarta
Min. 32: faza legata de atac a dinamovistilor finalizata cu un sut peste poarta a lui Cristescu
Info: pandurii pun presiune pe adversar în speranta unei egalari cât mai rapide
Min. 27: OCAZIE PANDURII ! Nistor trage puternic cu stângul din careu, mingea trece putin peste poarta !
Min. 26: pe contraatacul ce a urmat Matei a tras peste poarta dintr-o pozitie buna de sut
Min. 26: OCAZIE ULUITOARE DE GOL PANDURII !!! Radut a însirat câtiva adversari pe drum, a centrat perfect în fata portii de unde Nicoara a reluat cucalcâiul într-un fundas aflat pe linie iar mingea a sarit în bratele lui Naumovski
Info: eficacitate maxima pentru Dinamo în primele 20 de minute, 2 suturi pe poarta egal 2 goluri
Gol Min. 19: 1-2, gol Dinamo. Alexe este cel care înscrie dupa o minge pierduta usor de Vasiljevic si o pasa a lui Matei, mijlocasul finalizând cu un sut sec la coltul lung fara sperante pentru Gliwa
Info: apararea pandurilor a ramas fara reactie la mingea lui Marc recentrata pentru Niculae, golul putea fi evitat
Gol Min. 13: 1-1, egalitatea se restabileste imediat. Dinamo marcheaza prin Niculae dupa un corner la care Marc a recentrat mingea în fata portii
Min. 12: OCAZIE DINAMO ! Niculae reia cu capul de la 16 metri putin peste poarta
Info: excelenta centrarea debutantului în Liga 1, Bogdan Sandru, mingea a ajuns la Roman care a avut ghinion sa nu înscrie, dar balonul a ajuns la Nicoara care nu a mai ratat
Gol Min. 10: GOOOOOL PANDURII ! 1-0 pentru echipa noastra ! Nicoara finalizeaza cu un sut de la 10 metri dupa o centrare de manual a lui Sandru si o reluare initiala în bara transversala a lui Roman
Min. 9: Vasiljevic are o interventie providentiala în fata lui Niculae
Min. 8: Nistor întoarce elegant un adversar si trage cu stângul de la 22 de metri, alaturi însa de poarta celor de la Dinamo
Info: Sandru debuteaza la Pandurii pe postul de fundas dreapta. Ungurusan este suspendat iar Pleasca accidentat
Arbitri: Alexandru Tudor – Vasile Marinescu, Daniel Mitruti – Dan Dreve, Alin Rosu. R: Bogdan Gheorghe
Min. 6: Dinamo are primul sut prin Grozav, de la 16 metri mult pe lânga poarta lui Gliwa
Min. 4: Anton executa o lovitura libera, Naumovski prinde mingea de sub bara transversala
Dinamo: Naumovski – Fai, Nedelcearu, Marc, Serginho – Grigore, Cristescu – Matei, Alexe, Grozav – M. Niculae
Pandurii: Gliwa – Sandru, Cordos, Vasiljevic, Momcilovic – Mrzljak, Anton – Radut, Nistor, Nicoara – Roman