vineri , 29 martie 2024
panduriics.ro

Comentariu LIVE TEXT / Pandurii Târgu Jiu – ASA Târgu Mureş

Final meci Min. 90+3: Nistor iroseşte o lovitură liberă iar meciul se încheie egal, 1-1
Min. 90: ocazie Pandurii ! Roman trimite în faţa porţii dar Matulevicius nu ajunge la minge cu poarta goală în faţă
Min. 87: Roman trage la poartă dar Stăncioiu reţine sigur
Schimbare Min. 86: ultima schimbare şi la oaspeţi, iese Axente şi intră Henrique
Min. 85: Nicoară centrează din corner şi Elton reia alături
Min. 84: ocazie Axente, atacantul ASA trage în braţele lui Gliwa din careu
Cartonas Galben Min. 83: galben pentru Mihai Roman
Min. 83: încă o şansă imensă pentru mureşeni ! Axente i-a centrat ideal lui Martins dar Momcilovic a salvat un gol ca şi făcut !
Schimbare Pustai l-a scos pe Goga şi l-a introdus pe Bruno Martins
Min. 82: ocazie mare ASA ! Axente reia cu capul peste din numai 6 metri !
Info: golul pandurilor este unul absolut meritat după cursul jocului
Gol Min. 79: GOOOOOOOOOOOL PANDURII !!!!! Momcilovic reia cu capul în poarta celor de la ASA după o centrare excelentă a lui Nicoară ! Pandurii – ASA 1-1 cu 10 minute înainte de final
Min. 78 Cartonas Galben galben pentru Balaur
Min. 75: ocazie mare Pandurii ! Mihai Roman trage la poartă din interiorul careului dar Stăncioiu reţine incredibil !
Min. 72: Nistor croşetează câţiva adversari, ajunge în poziţie de gol dar trage în blocaj
Schimbare Min. 69: pandurii mută ofensiv, iese Pleaşcă şi intră Predescu
Cartonas Galben galben pentru Erico la faza care a dus la lovitura liberă a lui Mureşan
Min. 67: a doua bară ASA ! Mureşan trage incredibil din lovitură liberă de la 30 de metri, mingea zguduie bara lui Gliwa
Schimbare Min. 65: oaspeţii mută şi ei, iese Zicu şi intră Bumba
Schimbare Min. 63: a doua schimbare operată de banca tehnică a echipei noastre, iese Iorga şi intră Buleică
Min. 63: Nicoară centrează pentru Roman, lovitura de cap a atacantului nostru ocoleşte poarta celor de la ASA
Min. 59: Hora pătrunde periculos pe stânga dar centrarea sa e prea puternică pentru colegi
Min. 56 şi 57: ocazii imense Pandurii ! Ghinionul se ţine scai de gorjeni care ratează două ocazii incredibile la două cornere consecutive. Mai întâi Matulevicius reia cu capul şi Stăncioiu respinge acrobatic pentru ca mai apoi Erico să reia tot cu capul peste poarta ardelenilor din numai 6 metri !!!
Min. 55: Hora finalizează cu un şut în braţele lui Gliwa o acţiune periculoasă de contraatac
Min. 53: ocazie mare Pandurii ! Nicoară centrează periculos în faţa porţii dar atât Matulevicius cât şi Roman trec pe lângă o minge pe care scria 1-1
Cartonas Galben Min. 50: primul cartonaş galben al meciului îl vede Feussi pentru un fault la nou intratul Nicoară
Min. 49: şansă de gol Pandurii ! Roman îi pasează lui Nistor care şutează pe lângă vinclul porţii lui Stăncioiu
Schimbare Min. 46: schimbare la pauză la Pandurii, iese Shalaj şi intră Nicoară
final Prima Repriza Min. 45+2: pauză la Târgu Jiu, ASA conduce cu 1-0 după autogolul lui Elton. Scorul este unul nemeritat pentru gorjeni care se puteau însă trezi conduşi chiar şi cu 0-2 dacă Axente ar fi marcat în primul minut de prelungiri
Min. 45+1: ocazie rarisimă ASA !!! Elton gafează, Axente scapă singur cu Gliwa, trimite pe lângă portarul gorjenilor dar mingea loveşte bara !
Min. 43: Nistor trage din lovitură liberă de la 25 de metri peste poarta lui Stăncioiu
Gol Min. 40: autogol Pandurii. Mureşenii deschid scorul contra cursului jocului după o centrare a lui Feussi şi o reluare nefericită în propria poartă a lui Elton da Silva. Ghinion maxim pentru echipa noastră
Min. 38: Shalaj preferă o acţiune pe cont propriu şi trage mult peste poarta ardelenilor
Min. 37: bară Pandurii !!! Mihai Roman execută excelent o lovitură liberă de la 22 de metri însă minge şterge transversală şi se duce peste poarta celor de la ASA ! Curat ghinion pentru gorjeni !
Min. 33: ocazie Pandurii ! Fază fulger de contraatac a echipei noastre, Anton finalizează cu un şut peste de la 20 de metri
Min. 32: ocazie mare ASA ! Dintr-un carambol mingea sare la Axente al cărui şut din 6 metri e respins in extremis în corner de Elton
Min. 32: Shalaj încearcă un trasor de la 25 de metri, nici de această dată mingea nu prinde poarta echipei lui Pustai
Min. 25: ocazie Pandurii ! Echipa noastră pune stăpânire pe joc şi după o centrare a lui Pleaşcă, Momcilovic trage pe lângă poarta celor de la ASA
Min. 24: Iorga încearcă un şut centrare, Stăncioiu e pus în dificultate şi respinge greu în lateral, Elton vine la intercepţie, şutează în portar dar arbitrul Găman acordă lovitură de poartă
Min. 21: Anton prinde în sfârşit şi un şut pe poartă din afara careului, Stăncioiu e însă la post şi reţine
Min. 18: oaspeţii atacă şi ei, mingea ajunge la Mureşan care şutează mult peste de la 25 de metri
Min. 17: Shalaj trage din interiorul careului însă nu prinde mingea bine şi aceasta trece alături de buturile mureşenilor. Multe şuturi necadrate în aceste prime 17 minute
Min. 16: Axente scapă periculos spre poarta lui Gliwa dar trage paralel cu poarta
Min. 12: şut al lui Anton din afara careului, mingea se duce în corner
Min. 11: şut centrare al lui Shalaj, mingea se duce puţin alături de poarta lui Stăncioiu
Min. 9: Nistor şutează din afara careului, mingea e deviată în corner
Info: vântul suflă cu putere la ora acestei partide, în acest moment fiind îndreptat spre poarta celor de la ASA
Min. 5: primul şut şi pentru oaspeţi, Mureşan trage din lovitură liberă de la 35 de metri alături de poarta lui Gliwa, aflat la primul meci ca titular în acest sezon
Min. 4: Roman îşi încearcă norocul cu piciorul drept de la mare distanţă, Stăncioiu nu are emoţii însă
Min. 3: primul şut al meciului, expediat de Iorga, trece peste poarta mureşenilor
ASA: Stăncioiu – Feussi, Bejan, Balaur, Sepsi – Mureşan, Gorobsov – Hora, Goga, Zicu – Axente
Pandurii: Gliwa – Pleaşcă, Erico, Elton, Momcilovic – Anton, Nistor – Shalaj, Iorga – Roman, Matulevicius