marți , 16 aprilie 2024
panduriics.ro

COMENTARIU LIVE TEXT / Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu Jiu

Final meci Min. 90+4: final de meci la Mediaş, Pandurii Târgu Jiu se impune cu scorul de 2-0 prin golurile marcate de Buleică şi Matulevicius
Min. 90: 4 minute de prelungire arătate de Feşnic
Info: pandurii sunt la prima victorie din acest sezon, o victorie extrem de importantă pentru echipa noastră
Gol Min. 88: GOOOOOOOOOOOL PANDURIIIIIII!!! Matulevicius transformă cu siguranţă şi asigură punctele pentru echipa noastră
Penalty Min. 87: penalty pentru Pandurii după un henţ al gazdelor
Schimbare Min. 86: ultima schimbare şi în echipa noastră, iese Nicoară şi intră Cornel Predescu
Min. 84: Dan Roman ratează o ocazie mare pentru Mediaş! Vârful revenit recent după o accidentare gravă a reluat cu capul puţin alături după o centrare din banda dreaptă
Info: Mihai Roman pare să fie ok şi părăseşte stadionul pe picioarele sale
Cartonas Galben Min. 81: galben pentru Mujdragic pentru proteste
Schimbare Min. 79: iese Mihai Roman care acuză o accidentare şi intră Pleaşcă
Min. 78: încă 12 minute până la finalul meciului, Pleaşcă e pregătit să intre la Pandurii
Info: Grigoraş a modificat locul unor jucători în teren ca urmare a accidentării lui Anton. Momcilovic e acum fundaş central, Nicoară fundaş stânga, Elton da Silva închizător iar Mihai Roman aripă stânga
Schimbare Min. 74: iese Anton accidentat şi intră Matulevicius, pregătit iniţial să intre în locul altui coleg, Roman cel mai probabil
Min. 73: meciul este întrerupt, Anton acuză o accidentare
Min. 69: Buziuc reia cu o lovitură de cap din 7-8 metri peste poarta lui Stanca
Min. 68: Buleică mai încearcă un şut de la mare distanţă, Pleşca prinde sigur
Min. 68: şutul lui Buleică de la 30 de metri este deviat în corner. Pandurii se menţin în atac
Min. 64: Nistor finaliezează cu un şut peste poartă o fază de contraatac a pandurilor
Min. 64: Buziuc trage de la 25 de metri, Stanca reţine sigur
Schimbare Min. 63: Dulca îşi epuizează schimbările încă din minutul 63. Forţează atacul scoţând acum un închizător, Tahar şi introducând un vârf Dan Roman
Cartonas Galben Min. 60: cartonaş galben pentru Mihai Roman pentru un fault la centrul terenului
Min. 58: ocazie imensă Pandurii! Roman a tras la poartă din interiorul careului după o fază bine legată de atac însă mingea s-a scurs agonizant pe lângă bara din stânga lui Pleşca! Şansă mare de 0-2
Min. 55: Nistor trage cu stângul de la marginea careului, mingea nu prinde totuşi poarta Gazului
Min. 54: Nicoară scapă spre poarta lui Pleşca dar îşi prelungeşte prea mult mingea şi portarul iese şi reţine
Schimbare gazdele au operat o modificare şi la pauză, a ieşit C. Petre şi a intrat Florin Dan
Min. 50: gol anulat al lui Mihai Roman pe motiv de ofsaid
inceput Repriza a Doua Min. 46: a început repriza a doua
final Prima Repriza Min. 45+2: final de primă repriză, pandurii conduc la Mediaş cu 1-0
Min. 45: două minute de prelungire arătate de la margine
Min. 44: pandurii se menţin în avantaj cu un minut înainte de pauză
Info: a fost primul gol al sezonului pentru Buleică şi al treilea în Liga 1 pentru echipa noastră după cele reuşite de Shalaj la Craiova şi Roman în meciul cu FC Viitorul
Gol Min. 35: GOOOOOOL Pandurii Târgu Jiu !!! Echipa noastră dă lovitura pe contraatac! Anton i-a pasat pe culoar lui Buleică iar şeptarul pandurilor a finalizat excelent cu un şut puternic sub bara transversală a lui Pleşca
Min. 31: Figliomeni încearcă un şut la firul ierbii după o pasă superbă primită de la C. Petre, mingea nu prinde însă cadrul porţii
Min. 26: încă o şansă uriaşă de gol pentru Gaz Metan ! Acelaşi Roberto Romeo a centrat pentru Buziuc dar lovitura de cap a atacantului Mediaşului din plonjon a trecut la câţiva centimetri peste poarta lui Stanca. Gazul pune presiune
Cartonas Galben Min. 24: la aceeaşi fază vede galben şi Nicoară pentru proteste
Cartonas Galben Min. 23: Răduţ vede galben la capătul unei faze în care a pierdut mingea şi a apoi a ţinut din spate un adversar
Min. 22: ocazie mare Mediaş ! Romeo a centrat ideal pentru Buziuc care a încercat o reluare spectaculoasă din foarfecă. Mingea a trecut puţin peste poarta lui Stanca
Schimbare Min. 19: prima schimbare, una forţată de o accidentare, la Gaz Metan Mediaş, a ieşit Szilagyi şi a intrat Buzean
Info: galeria pandurilor domină fondul sonor pe stadionul din Mediaş
Min. 16: Petre Grigoraş profită de o întrerupere a partidei pentru a-i acorda indicaţii tactice lui Mihai Răduţ
Info: Pandurii a câştigat ultimele 3 confruntări directe cu Gaz Metan Mediaş, toate disputate la Mediaş. De fiecare dată a fost 1-0 pentru echipa noastră, în aprilie în Liga 1, în iunie într-un meci amical şi în iulie în optimile Cupei Ligii
Min. 9: şut centrare al lui Buleică prins uşor de Pleşca
Min. 3: Buleică se încurcă în minge la o acţiune promiţătoare de atac a echipei noastre
Info: la fel ca la meciul din etapa precedentă cu FC Viitorul, preşedintele clubului Pandurii Târgu Jiu, Mihai Prunariu, ia loc pe banca tehnică a echipei noastre
Inceput de joc Min. 1: Bîrsan fluieră startul partidei
Info: cele două echipe şi brigada de arbitri ies în acest moment pe teren. Gazul joacă în negru complet în timp ce pandurii sunt în alb
Info: Petre Grigoraş nu poate conta în această după amiază nici pe Erico da Silva şi Laurenţiu Iorga, ambii accidentaţi
Info: o absenţă de ultim moment în lotul pandurilor este cea a elveţianului Gezim Shalaj care a suferit o accidentare şi nu a fost trecut nici pe foaia de joc
Info: cu 6 minute înainte de startul partidei de la Mediaş nu sunt mai mult de 500 de spectatori în tribunele stadionului celor de la Gaz Metan
Rezerve Pandurii: Gliwa, Pleaşcă, Negrescu, C. Predescu, Matulevicius, Şendroiu
Rezerve Mediaş: Greab, Buzean, Simone, Llullaku, Fl. Dan, A. Enescu, Dan Roman
Arbitri: Marcel Bîrsan (Bucureşti) – Mircea Grigoriu (Bucureşti), Andrei Constantinescu (Bucureşti). R: Horaţiu Feşnic (Cluj Napoca)
Pandurii: Stanca – Unguruşan, Elton, Christou, Momcilovic – Răduţ, Anton, Nistor – Buleică, Roman, Nicoară. Antrenor: Petre Grigoraş
Gaz Metan Mediaş: Pleşca – V. Creţu, Mujdragic, Trtovac, Szilagy – Todea, Tahar – R. Romeo, Figliomeni, C. Petre – Buziuc. Antrenor: Cristi Dulca
Bine aţi venit pe site-ul oficial al pandurilor pentru comentariul live text al meciului Gaz Metan Mediaş – Pandurii Târgu Jiu, meci contând pentru etapa a 6-a a Ligii 1.