sâmbătă , 20 aprilie 2024
panduriics.ro

Comentariu LIVE TEXT, Finala Cupei Ligii Adeplast, Pandurii – Steaua 0-3

Min. 84: Chipciu trage mult peste poarta, Eric poate sa mearga pe propriile picioare dar accidentarea îl împiedica sa mai revina pe teren
Min. 81: Eric s-a accidentat la doar câteva minute de la intrarea pe teren încercând sa deposedeze un adversar. Pare destul de grav
Info: conform anuntului de la statie, pe stadion sunt prezenti 15.560 de spectatori la aceasta finala
Schimbare Min. 78: ultima schimbare la Pandurii, iese Mrzljak si intra Eric de Oliveira
Schimbare Min. 74: ultima schimbare la Steaua, iese Tucudean si intra Vâlceanu
Info: pe lânga cele 3 momente cheie ale jocului enumerate mai devreme, a contat enorm si ratarea monumentala a lui Momcilovic la scorul de 0-1…
Schimbare Min. 67: la Pandurii a iesit Nicoara si a intrat Buleica
Info: conturile par încheiate la acest scor. Diferenta a fost facuta de greseala lui Comanescu din debutul partidei, executia de exceptie a lui Chipciu si eroarea majora comisa de Vasiljevic
Gol Min. 67: Gol Steaua, 3-0. Tucudean marcheaza simplu din 6 metri dupa o pasa primita de la Chipciu venita în urma unei greseli mari a lui Vasiljevic
Min. 65: sut deviat al lui Momcilovic care trece putin peste poarta !
Schimbare Min. 62: la Steaua iese Iancu si intra Rusescu
Info: înaintea golului marcat de Chipciu, Pandurii a avut o ocazie imensa de a egala la 1, dar Momcilovic a reluat cu capul peste poarta din numai 4 metri !
Min. 60: e 2-0 pentru Steaua, a mai marcat Chipiciu dupa o centrare de gol a lui Adi Popa, introdus la pauza
final Prima Repriza Min. 45+2: pauza pe Arena Nationala, scor 1-0 pentru Steaua dintr-un penalty care nu a fost însa
Min. 45+1: sut Chipciu din afara careului, alaturi de poarta lui Mingote
Min. 41: înca patru minute pâna la pauza, Steaua continua sa conduca cu 1-0 din penalty-ul acordat eronat de Comanescu
Cartonas Galben Min. 34: galben pentru Neagu pentru o intrare periculoasa la Mrzljak
Info: alte absente sunt cele ale lui Christou, Pleasca si Erico, toti accidentanti. Au revenit pentru acest joc Pintilii, Matulevicius si Nistor, ultimii doi titulari
Info: Pandurii este lipsita la acest meci de aportul golgeterului din acest sezon, Mihai Roman, suspendat pentru cumul de cartonase
Min. 31: Nicoara trage peste poarta din lovitura libera
Min. 27: stelistii nu primesc niciun galben desi fac faulturi la foc automat ! Pandurii au deja doua astfel de avertismente, Ungurusan si Mrzljak
Min. 24: Comanescu cred ca e pur si simplu un arbitru slab. Deciziile luate în teren întaresc aceasta convingere a mea
Min. 24: Sandru executa peste poarta o lovitura libera, n-a mai repetat sutul de senzatie din meciul cu Dinamo
Min. 22: OCAZIE MARE PANDURII ! Matulevicius scapa spre poarta lui Nita, e deposedat in extremis de Breeveld, mingea sare la Nicoara care trage în blocajul portarului stelist !
Info: Sandru promite însa mult, evolutia lui fantastica din partida cu Dinamo ramânând în memoria fanilor, cu un gol si o pasa de gol. Atunci a jucat fundas dreapta totusi
Info: Cordos este o pierdere mare pentru echipa noastra, fundasul fiind titular de drept la Pandurii
Schimbare Min. 19: s-a efectuat înlocuirea, Cordos cu Sandru
Min. 19: OCAZIE MARE PANDURII ! Nicoara patrunde vijelios în partea stânga, întoarce din dribling un fundas dar trage în plasa laterala !
Info: Cordos s-a accidentat si va fi înlocuit cu Sandru
Info: se pare ca a fost si ofsaid înainte de penalty-ul acordat la Breeveld. Unde mai punem ca lovitura de pedeapsa acordata pare gratuita ! Comanescu a gresit grav în favoarea echipei din Bucuresti !
Cartonas Galben Min. 14: cartonas galben pentru Mrzljak pentru un fault petrecut înainte ca faza sa fie oprita. Chipciu a faultat si el apoi, dar nu a primit nimic pentru o intrare destul de dura la croatul pandurilor !
Info: Iancu este cel care a marcat contra pandurilor si în meciul retur din Liga 1 disputat la Târgu Jiu, meci pe care Pandurii l-a câstigat cu 3-1
Cartonas Galben la faza penalty-ului, Comanescu i-a acordat si un cartonas galben lui Ungurusan
Info: arbitrul aditional de la poarta pandurilor este Andrei Chivulete
Info: în prima faza, Comanescu dictase ofsaid, dar a revenit apoi, probabil la interventia arbitrului aditional, si a dictat penalty
Info: Comanescu, arbitrul desemnat sa conduca aceasta finala, a mai arbitrat Pandurii în acest sezon în esecul de la Chiajna, scor 0-1, meci în care a luat mai multe decizii în defavoarea echipei noastre
Info: reluarile TV arata ca arbitrul Comanescu a luat o decizie gresita ! NU se impunea lovitura de pedeapsa la interventia lui Ungurusan la Breeveld !
Gol Min. 3: Iancu transforma în forta lovitura de la 11 metri. 1-0 pentru Steaua
Penalty Min. 2: penalty pentru Steaua ! Decizie majora luata de Comanescu la o faza cel putin confuza !
Inceput de joc Min. 1: a început finala Cupei Ligii, Pandurii – Steaua !
Info: fanii pandurilor desfasoara un steag imens în culorile clubului, dar si ale României
Info: finala este întârziata de o problema la plasa uneia dintre porti
Info: desi surclasati numeric, fanii pandurilor domina fondul sonor de pe cea mai mare arena a tarii
Info: pâna la finala, Pandurii le-a învins în Cupa Ligii pe Gaz Metan MEdias, Otelul Galati si Dinamo
Info: Pandurii Târgu Jiu disputa prima finala din istoria de 53 de ani a clubului
Info: la Arena Nationala a sosit si o inimoasa galerie de la Târgu Jiu formata din aproximativ 1.000 de suporteri
Antrenori: Edward Iordanescu respectiv Constantin Gâlca
Arbitri: Adrian Comanescu – Adrian Ghinguleac, Mircea Grigoriu – Marcel Bârsan, Andrei Chivulete
Info: se cânta îmnul national al României
Steaua: Nita – Papp, Luchin, Tamas, Latovlevici – Breeveld, Neagu – Chipciu, Iancu, Enceanu – Tucudean
Pandurii: Mingote – Ungurusan, Cordos, Vasiljevic, Momcilovic – Anton, Mrzljak – Radut, Nistor, Nicoara – Matulevicius
Buna seara si bun venit pe site-ul oficial al pandurilor pentru comentariul live text al finalei Cupei Ligii Adeplast, Pandurii Târgu Jiu – FC Steaua Bucuresti