joi , 28 martie 2024
panduriics.ro

Comentariu LIVE / ASTRA GIURGIU – PANDURII TÂRGU JIU

Final meci Min. 90+4: final de meci la Giurgiu, un rezultat extrem de nedrept, 2-1 pentru gazde într-un meci în care pandurii au jucat cu un om în minus timp de 70 de minute şi au trimis mingea de 3 ori în bară
Cartonas Galben Min. 90+3: galben pentru Joazinho
Cartonas Galben Min. 89 galben pentru Bukari
Gol Min. 89: Astra înscrie prin Bukari
Cartonas Galben Min. 84: galben şi pentru Nistor pentru un fault din spate
Min. 82: ocazie Astra ! Chiţu trage cu piciorul stâng, mingea ocoleşte vinclul porţii lui Stanca
Cartonas Galben Min. 80: galben pentru pandurul Shalaj
Schimbare Min. 76: ultima modificare şi la Pandurii, iese Anton şi intră Iorga
Min. 73: Răduţ trage puternic la colţul scurt, Lung respinge în corner !
Gol MIn. 72: Astra egalează prin Joazinho, fundaşul portughez reluând simplu cu latul din 6 metri după un corner
Min. 68: Ratare imensă Roman ! Atacantul pandurilor reia cu capul peste poarta lui Lung junior din numai 5 metri după o centrare a lui Shalaj
Schimbare Min. 65: a doua schimbare la Pandurii, iese Nicoară şi intră Shalaj
Min. 64: acţiune personală a lui Buleică finaizată cu un şut puternic alături de poarta lui Lung
Schimbare Min. 61: prima schimbare la Pandurii, iese Pleaşcă, intră Buleică
Cartonas Galben Min. 60: galben pentru Christou pentru un fault la Bukari
Min. 59: Isăilă face ultima schimbare, una ofensivă, iese Oros şi intră Marian Cristescu
Min. 56: şut slab al lui Bukari dintr-o poziţie dificilă
Cartonas Galben Min. 54: galben pentru L. Rus pentru un henţ
Cartonas Galben Min. 51: Robert Dumitru îi dă un galben gratuit lui Răduţ
inceput Repriza a Doua Min. 46: a început repriza a doua
Schimbare Min. 46: dublă schimbare la gazde, intră Florescu şi Chiţu în locul lui Laban şi Enache
final Prima Repriza Min. 45+2: pauză la Giurgiu, scorul este 1-0 pentru Pandurii, echipa noastră lovind de 3 ori bara celor de la Astra ! Excelentă repriză pentru oamenii lui Grigoraş care joacă în 10 oameni din minutul 20 după eliminarea lui Erico
Cartonas Galben Min. 45: galben pentru astralul Laban
Min. 40: RATARE IMENSĂ RĂDUŢ ! Pentru a treia oară în această partidă jucătorii echipei noastre iau la ţintă bara lui Lung junior. Răduţ a executat excelent o lovitură liberă, mingea a lovit transversala şi a trecut peste poartă ! Incredibil ghinion pentru Pandurii !
Info: chiar şi în 10 oameni, Pandurii au ratat ocaziile mari ale meciului. Roman, in două rânduri, Nistor şi Răduţ au irosit şansa de a dubla avantajul pe tabelă
Min. 30: Şut puternic al lui Rus respins de Stanca în corner
Min. 28: Şut al lui Laban de la marginea careului, Stanca reuşeşte să respingă balonul
Min. 25: Pandurii au ocazia să se desprindă pe contraatac dar ratează de două ori în aceiaşi fază, mai întâi Mihai Roman a şutat în bară de la câţiva metri după care Răduţ a şutat la poartă dar portarul Lung a respins
Min. 23: Lovitură liberă de la 20 de metri excutată de Budescu, mingea loveşte zidul
Min. 22: Antrenorul Petre Grigoraş este trimis în tribună de arbitrul Robert Dumitru pentru proteste la decizia eliminării lui Erico
Cartonas Rosu Min. 21: Cartonaş roşu pentru Erico da Silva pentru un fault asupra lui Budescu
Cartonas Galben Min. 14: Cartonaş galben Budescu
Gol Min. 7: 0-1 GOL PANDURII A înscris Marko Momcilovic cu capul de la aproximativ 7 metri de poartă
La meci asistă şi aproximativ 30 de membri ai galeriei Durii
Inceput de joc A început meciul
Pandurii: Stanca – Pleaşcă, Paraskevas, Elton da Silva, Momcilovic – Nistor, Anton, Răduţ – Erico da Silva, Nicoară, M. Roman. Antrenor Petre Grigoraş. Rezerve: Gliwa, Buleică, Iorga, Shalaj, Predescu, Matulevicius, Mevlja.
Astra: S. Lung Jr. – L. Rus, T. Alasanne, Oros, Joaozinho – Takayuki, Laban – Enache, Budescu, de Amorim – Boukari. Antrenor: Daniel Isăilă. Rezerve: Coman, Florescu, Yahaya, Cristescu, Elliot, Chiţu, Ioniţă.
ASTRA GIURGIU – PANDURII TÂRGU JIU Stadion Astra din Giurgiu, ora 18:30 Spectatori 2000