marți , 23 aprilie 2024
panduriics.ro

AMICAL PANDURII 2 / FC Academica Piteşti – Pandurii (2) 4-2 (2-2)

AMICAL PANDURII 2Echipa a doua a clubului Pandurii a susţinut azi cel de-al doilea meci amical din cadrul turneului de pregătire şi verificate pe care echipa îl susţine la Snagov. Pandurii 2 s-a deplasat din cantonamentul de la Tâncăbeşti – Snagov la Piteşti pentru meciul cu FC Academica disputat pe stadionul Nicolae Dobrin. Fotbaliştii antrenaţi de Adrian Bogoi şi Sorin Vintilescu au pierdut meciul, gazdele reuşind să se impună cu scorul de 4-2, după ce la pauză scorul a fost egal, 2-2. Pentru Pandurii 2 au înscris Cocină şi Mărgărit, antrenorii trimiţând pe teren pe finalul celei de-a doua reprize toţi jucătorii din lot. Chiar dacă echipa a pierdut acest meci amical, având în vedere valoarea adversarului, meciul a fost considerat un test foarte util de către directorul sportiv Robert Bălăeţ: „Începutul meciului a fost ezitant pentru noi, cred că i-am respectat prea mult pe adversari şi de aceea am primit două goluri în 20 de minute. Dar după aceea echipa noastră a revenit în joc şi am reuşit să egalăm până la pauză prin golurile marcate de Cocină şi Mărgărit. A fost un joc destul de bun pentru noi având în vedere adversarul. Pe final de meci am efectuat mai multe schimbări şi au intrat pe teren şi tinerii de la 1997 şi 1998 iar în minutele 75 şi 80 am mai primit două goluri. Dar nu ne-a interesat rezultatul ci mai ales jocul, pentru că am întâlnit o echipă foarte bună, cu pretentii la promovare în acest sezon. Iar jocul de azi mă face să cred că suntem pe drumul cel bun. Considerăm că a fost un test util pentru echipă dar şi pentru antrenori în vederea meciurilor oficiale care vor urma”.