sâmbătă , 20 aprilie 2024
panduriics.ro

ETAPA A 4-A PLAY-OFF / Pandurii Târgu Jiu a remizat e teren propriu cu CSM Reşiţa, scor 2-2

Pandurii Târgu Jiu a înregistrat un rezultat de egalitate în meciul din etapa a 4-a din play-off. Scorul partidei disputate vineri, pe Stadionul Municipal din Târgu Jiu, a fost 2-2, după ce Pandurii a condus cu scorul de 2-0.

Pandurii Târgu Jiu rămâne echipa pe terenul căreia CSM Reşiţa nu a reuşit să se impună în acest sezon şi formaţia care a pus cele mai mari probleme liderului din Seria a 7-a. Meciul din etapa a 4-a din play-off, disputat vineri după-amiază, pe Stadionul Municipal din Târgu Jiu, s-a încheiat la egalitate, scor 2-2.

În faţa unui public numeros şi a numeroşi suporteri din galeriile reunite ale echipei, Regiment Târgu Jiu şi Blue Boys 62, jucătorii echipei noastre au deschis scorul în prima parte a meciului, încă din minutul 14, prin golul marcat de Mihai Stancu. Scorul la pauză a fost 1-0, dar după reluarea jocului tot Pandurii a reuşit să înscrie prin Andrei Georgescu. A urmat apoi un penalty dictat pentru Pandurii, în minutul 61, acesta fiind executat de Sean Aerts, lovitura de pedeapsă fiind apărată de portarul echipei CSM Reşiţa, Sebastian Micu. În minutul 77, Mediop a redus din diferenţă şi scorul a devenit 2-1. Pandurii a avut din nou ghinion la un alt penalti acordat în minutul 87, acesta fiind executat de Ovidiu Rasoveanu, lovitura de pedeapsă fiind apărată din nou de portarul formaţiei oaspete. În minutele de prelungire ale jocului oaspeţii de la Reşiţa au înscris golul egalizator, reuşit de Laurenţiu Breşneni.

Pandurii Târgu Jiu – CSM Reşiţa s-a încheiat cu scorul de 2-2, după un meci spectaculos pe care gazdele puteau să îl câştige.