Etapa 7: CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

CS Baloteşti 0 2 Pandurii Targu Jiu
09/09/2017
Liga 2, etapa 7

Pandurii Târgu Jiu s-a impus, sâmbătă, cu scorul de 2-0 la Baloteşti, în etapa a 7-a a Ligii a II-a, ajungând la a treia victorie înregistrată în deplasare. Cu zece puncte câştigate în meciurile disputate în deplasare Pandurii rămâne neînvinsă la meciurile pe care nu le-a disputat acasă dar nu a câştigat nici un joc pe terenul propriu de la Motru.
Antrenorul Adrian Iencsi a fost suspendat la acest joc după ce etapa trecută, la Motru, în minutul 73 al meciului cu AFC Hermannstadt (1-3), a fost trimis în tribună, pentru proteste. Pandurii a deschis scorul încă din minutul 5, prin Ciprian Rus iar Bogdan Dănăricu a majorat scorul în minutul 70, cu un şut din 16 metri. În meciul de la Baloteşti, la Pandurii a debutat la Pandurii si atacantului sloven de 28 de ani, Enis Durkovic. Acesta a intrat în minutul 78, în locul lui Gabriel Dodoi. Durkovic a jucat sezonul trecut în prima liga slovenă, la NK Triglav Kranj, pentru care a evoluat în 16 etape şi a marcat 6 goluri.
Pandurii va juca sâmbătă, de la ora 11:00, o nouă partidă pe terenul de la Motru, cu CS Afumaţi.

CS BALOTEŞTI – PANDURII TÂRGU JIU 0-2
Stadion: Comunal (Baloteşti – Ilfov);
Au marcat: Ciprian Rus 5′, Bogdan Dănăricu 70′
CS BALOTEŞTI: Fulga – N. Filip, Marciuc, Andr. Răuţă, Flămânzeanu (M. Neagu 80′), C-tin. Dedu, Gojnea (F. Paraschiv 86′), Al. Coman, Andr. Suciu (P. Ioniţă 53′), Alin Pătraşcu (cpt.), Eug. Nica
Rezerve neutilizate: Iordan – Mirescu, Al. Gheorghe, Al. Grigore
Antrenor: Laurenţiu Diniţă
PANDURII: Stanca (cpt.) – Homei, Brînzan, D. Lung, D. Drugă, Raiciu (Vodă 73′), Dănăricu, Şut, M. Maxin, Cip. Rus (Şendroiu 90′), Dodoi (Durkovic 78′)
Rezerve neutilizate: D. Popescu – Turda, Celea, Bujor
Antrenor secund: Dragoş Militaru
Arbitru: Adrian Illyeş (Ploieşti); Asistenţi: Ionuţ Babadac (Alexandria) şi Doru Zamfir (Slatina).

►Baloteşti: Fulga – N. Filip, Marciuc, Andr. Răuţă, Flămânzeanu, C-tin. Dedu, Gojnea, Al. Coman, Andr. Suciu, Alin Pătraşcu (cpt.), Eug. Nica
Rezerve: Iordan – Mirescu, Al. Gheorghe, M. Neagu, F. Paraschiv, Al. Grigore, P. Ioniţă

►Pandurii: Rz. Stanca (cpt.) – Homei, Brînzan, D. Lung, D. Drugă, Raiciu, Dănăricu, Şut, M. Maxin, Cip. Rus, Dodoi
Rezerve: D. Popescu – Turda, Celea, Bujor, Şendroiu, Durkovic, Vodă

►Min 90+2 Schimbare la Pandurii: iese Ciprian Rus, intră Şendroiu

►Min 86 Schimbare la CS Baloteşti. Paraschiv intră în locul lui Gojnea

►Min 83 Răuţă reia cu capul pe lângă, de la 7 metri, după o centrare din corner

►Min 82 Ocazie mare pentru CS Baloteşti. Gojnea şutează în bara transverală, de la 10 metri

►Min 80 Schimbare la CS Baloteşti: iese Flămânzeanu, intră Neagu

►Min 78 Schimbare la Pandurii Tg. Jiu: intră Durkovic în locul lui Dodoi

►Min 73 Schimbare şi la Pandurii: iese Drugă, intră Al. Vodă

►Min 70 0-2 Bogdan Dănăricu majorează scorul cu un şut plasat de la 16 metri

►Min 67 Schimbare la CS Baloteşti. Intră Ioniţă Petre Claudiu, iese Andrei Suciu

►Min 65 Dublă ocazie la Pandurii. Şut de la 18 metri, respins foarte bine de Fulga de lângă bară, apoi Dodoi a trimis cu capul, mingea respinsă de Filip de pe linia porţii

►Min 53 Ocazie mare pentru cei de la CS Baloteşti. Centrare din lovitură liberă pentru Nica, care scapă din marcaj, iar, din 8 metri, trimite cu capul direct în portar

►Min 23 Gojnea reuşeşte o incursiune pe partea stângă, intră în careu şi şutează de la 15 metri, însă mingea trece puţin pe lângă poartă

►Min 15 Ocazia mare ratată de CS Baloteşti. Pătraşcu centrează din partea stângă, pe bara a doua,la Marciuc, care reia cu capul, în pământ, iar din gazon mingea sare puţin peste transversală

►Min 9 Lovitură Pandurii, din stânga. Centrare pentru Dodoi, care, din 8 metri, loveşte mingea cu capul, din poziţie centrală, însă balonul trece pe lângă poartă

►Min 5 0-1 Lansat în partea dreaptă, Ciprian Rus trage puternic sub bară, din unghi, iar Fulga nu mai poate interveni