Liga 2, etapa 2

Pandurii – FC Argeş: 1-1 (0-1)
Pandurii: Mihai Cotolan – Nicolae Cotolan, Gheorghe, Ciobanu, Konate (`46, Blejdea) – Cenaj, Brînzan, Vasilescu, Pîrvulescu – Tudoran, Măicăneanu (`59, Nsiah). Rezerve: Opriţa, Dănescu, Trancar. Antrenor: Adrian Bogoi.
FC Argeş: Ureche – Turda, Vişa, Hreniuc, Şerbănică – Şerban, Costin (`89, Oancea), Panait – Năstăsie, Buleică (`80, Tăbăcariu), Buhăescu (`68, Nilă). Rezerve: Popescu, Gugu, Bîrzan, Tofan. Antrenor: Emil Săndoi.
Arbitri: Dorin Voina(Reșița), Ovidiu Arusoaiei(Piatra Neamţ), Andrei Roman, (Târgu Neamț).
Observatori: Ion Negoescu (Târgoviște), Cristian Petrea (Hunedoara).

Pandurii Târgu Jiu a revenit în fața propriilor suporteri în etapa a doua a Ligii a II-a Casa Pariurilor. Peste 1000 de spectatori dornici să revadă din nou la Târgu Jiu echipa care a făcut istorie pentru acest oraș au ocupat cu o oră înaintea jocului tribunele noului teren sintetic, refăcut de conducerea clubului special pentru a readuce echipa lângă suporteri. În cel de-al doilea sezon în Liga a II-a Pandurii este neînvinsă după ce a înregistrat o victorie în prima etapă iar în meciul de sâmbătă cu FC Argeș a înregistrat un rezultat de egalitate, scor 1-1 cu formația pregătită de Emil Săndoi.
Având în față un adversar mult mai experimentat, FC Argeş, o echipă mult mai omogenă și cu pretenţii la primele locuri, tânăra echipă antrenată de Adrian Bogoi a impresionat numeroșii suporteri prin jocul bun prestat. Cu o serie de jucători tineri din propria pepinieră a clubului, majoritatea acestora fiind foști juniori de la Centrul de Copiii și Juniori al clubului, dar și cu o serie de debutanți la Panduri şi marcatorul golului, Andrei Blejdea, Pandurii nu au cedat și au făcut un joc bun. Oaspeţii au început mai bine partida şi au încercat să controleze mijlocul terenului, în timp ce Pandurii au replicat prin acţiunile lui Pîrvulescu și Tudoran. FC Argeș a deschis scorul în minutul 40, după o fază fixă, lovitura liberă executată de Şerban fiind trimisă cu capul în plasă de Panait. Antrenorul Adrian Bogoi l-a trimis în teren la pauză pe Blejdea care, în minutul 46, a reuşit o combinaţie spectaculoasă cu Tudoran și l-a învins din careu pe portarul Ureche. Același Tudoran care a centrat la gol a ratat o mare ocazie în minutul 64, însă portarul argeşenilor a reţinut în doi timpi iar în minutul 77, mingea șutată de el a lovit transversala. Meciul s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, iar suporterii au aplaudat la final prestația tinerilor jucători de la Pandurii, mulțumindu-le că au revenit acasă.
Mulți suporteri au așteptat la final să salute echipa și au dorit să îl felicite personal pentru debut și pentru golul marcat pe Andrei Blejdea.